Hallitus+toimihenkilöt

Hallituksen jäsenet 2019:

Puheenjohtaja Tenho Tuppurainen,  Juhani Mikkonen(varapuheenjohtaja), Kaija Leskinen(emäntä), Risto Toivanen(liikuntavastaava), Pertti Kuivalainen, Jorma Miettinen(isäntä) ja Leena Poutiainen(myyjäisvastaava)

Varajäsenet: Marjaana Kinnunen, Seppo Laatikainen, Pirjo Nironen ja Harri Korhonen

         

Puheenjohtajamme on Tenho Tuppurainen. Tenho  vastaa puheenjohtajuuden lisäksi yhdistyksen tiedotustoiminnasta. Puh. 041 430 9380, Lippumäenkatu 1 B 12, 70820 Kuopio, e-mail: tuppurainentenho@wippies.fi 

 

 

 

 


 

Juhani Mikkonen toimii yhdistyksemme varapuheenjohtajana sekä vastaa Alavan toimintakeskuksessa alkavan Porinat keskustelukerhon toiminnasta.

puh: 044 267 4153 ja sähköposti  vjmikkonen@gmail.com

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Jorma Miettinen toimii isäntänä ja ulkomaan matkojen vetäjänä sekä yhdistyksemme suurimman kerhon, pilkkikerhon yhteyshenkilönä.

Puh. 040 556 0155. Sähköposti: jorma.miettinen49@gmail.com

 

 

 

 

 


 

Kaija Leskinen on yhdistyksemme emäntä. Kaija vastaa yhdessä "emäntäringin" kanssa siitä, että Ikivireitten viikkotapaamisissa on kahvin kanssa leivonnaisia tarjolla. Hän myös kantaa vastuuta leipomisurakoinnin järjestelyistä, kun yhdistys kerää varoja erilaisissa tapahtumissa ja myyjäisissä. puh: 044 331 1605 ja sähköposti: kaija.leskinen@dnainternet.net 

 

 

 

 


 

Pertti Kuivalainen on kuoromme puheenjohtaja ja yhteyshenkilö. Puh. 0400 671 594, sähköposti kuivalainen.pertti@gmail.com


 

Leena Poutiainen joka toimii hallituksen jäsenyyden lisäksi myyjäisvastaavana.

Puh: 040 508 0243, sähköposti: p.liepukka@gmail.com

Risto Toivanen toimiin hallituksen jäsenenä, yhdistyksemme liikuntavastaavana sekä vetää Puijonlaakson toimintakeskuksessa Boccia ryhmiä.

Puh: 041 463 0943, sähköposti: rptoivanen@gmail.com

Marjaana Kinnunen toimii hallituksen varajäsenenä ja yhdistyksen matkavastaavana, puh. 044 534 9188, email: mannukka.52@gmail.com

Seppo Laatikainen toimii hallituksen varajäsenenä ja Karaoke kerhon toisena vertaisohjaajana, puh. 040 554 3052, e-mail: seppo.laatikainen26@gmail.com 

Pirjo Nironen toimii sihteerinä ja jäsenasiainhoitajana, sekä on hallituksen varajäsenenä, p. 040 539 3489, mail: pirjo.nironen@wippies.fi

Harri Korhonen toimii hallituksen varajäsenenä, p. 044 297 9542, email: harri.mkorhonen@gmail.com

Hely Perälä toimii yhdistyksemme taloudenhoitajana. Häneen voit ottaa yhteyttä laskutus- ja muissa raha-asioissa.

Puh. 040 747 4268, sähköposti hely.perala1@luukku.com

 

 

 

 


 

Seppo Jalkanen toimii Kuopion Eläkkeensaajien opintovastaavana.

Puh: 0400 560 905, sähköposti: s.jalkaset@gmail.com

Sinikka Makkonen, toimii kotisivujen asioidenhoitajana.

Puh: 040 764 2051, sähköposti: sinttu298@gmail.com