Hallitus+toimihenkilöt

Tenho Tuppurainen

Puheenjohtajamme on Tenho Tuppurainen. Tenho  vastaa puheenjohtajuuden lisäksi yhdistyksen tiedotustoiminnasta. Puh. 041 430 9380, Lippumäenkatu 1 B 12, 70820 Kuopio, e-mail: tuppurainentenho@wippies.fi 

 

 

 

 


 

Juhani Mikkonen

Juhani Mikkonen toimii yhdistyksemme varapuheenjohtajana sekä vastaa Alavan toimintakeskuksessa alkavan Porinat keskustelukerhon toiminnasta.

puh: 044 267 4153 ja sähköposti  vjmikkonen@gmail.com

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Jorma Miettinen

Jorma Miettinen toimii isäntänä ja ulkomaan matkojen vetäjänä sekä yhdistyksemme suurimman kerhon, pilkkikerhon yhteyshenkilönä.

Puh. 040 556 0155. Sähköposti: jorma.miettinen49@gmail.com

 

 

 

 

 


 

Kaija Leskinen

Kaija Leskinen on yhdistyksemme emäntä. Kaija vastaa yhdessä "emäntäringin" kanssa siitä, että Ikivireitten viikkotapaamisissa on kahvin kanssa leivonnaisia tarjolla. Hän myös kantaa vastuuta leipomisurakoinnin järjestelyistä, kun yhdistys kerää varoja erilaisissa tapahtumissa ja myyjäisissä. puh: 044 331 1605 ja sähköposti: kaija.leskinen@dnainternet.net 

 

 

 

 


 

Leena Poutiainen

Leena Poutiainen joka toimii hallituksen jäsenyyden lisäksi myyjäisvastaavana.

Puh: 040 508 0243, sähköposti: p.liepukka@gmail.com

Risto Toivanen

Risto Toivanen toimiin hallituksen jäsenenä, yhdistyksemme liikuntavastaavana sekä vetää Puijonlaakson toimintakeskuksessa Boccia ryhmiä.

Puh: 041 463 0943, sähköposti: rptoivanen@gmail.com

Marjaana Kinnunen

Marjaana Kinnunen toimii hallituksen varajäsenenä ja yhdistyksen matkavastaavana, puh. 044 534 9188, email: mannukka.52@gmail.com

Seppo Laatikainen toimii hallituksen varajäsenenä ja Karaoke kerhon toisena vertaisohjaajana, puh. 040 554 3052, e-mail: seppo.laatikainen26@gmail.com 

Pirjo Nironen

Pirjo Nironen toimii sihteerinä ja jäsenasiainhoitajana, sekä on hallituksen jäsen, p. 040 539 3489, mail: pirjo.nironen@wippies.fi

Seppo Jalkanen

Seppo Jalkanen toimii Kuopion Eläkkeensaajien opintovastaavana.

Puh: 0400 560 905, sähköposti: s.jalkaset@gmail.com

Sinikka Makkonen

Sinikka Makkonen, toimii kotisivujen asioidenhoitajana ja matkatiimissä.

Puh: 040 764 2051, sähköposti: sinttu298@gmail.com

Terhi Nissinen

Terhi Nissinen  

puh. 040 759 0665

sähköposti: terhi.hannele.nissinen@gmail.com

Toimii yhdistyksen taloudenhoitajana